پایداری زندگی به برنامه ریزی درست و راهکار آن مدیریت صحیح است.

تکنیک های ایجاد جذابیت و کاریزما

برخی از افراد به طور باورنکردنی کاریزماتیک هستند: آنها روابط عالی ایجاد می کنند و آنها را حفظ می کنند ، بر افراد اطراف خود تأثیر مثبت می گذارند ، به طور مداوم باعث می شوند که افراد احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند – آنها نوعی از افرادی هستند که همه می خواهند در اطراف باشند …خوشبختانه همه ما می توانیم جذابیت بیشتری داشته باشیم ،  در اینجا روش هایی وجود دارد که می توانید کاریزماتیک تر باشید:

  1. مولای متقیان سلام الله فرمود آگاه کسی است که بشنود، فکر کند، بنگرد، سپس بصیرت یابد و از عبرت ها بهره گیرد.

سوال بپرس. حفظ تماس چشمی. لبخند. اخم. تکون دادن پاسخ دهید – نه آنقدر کلامی ، بلکه غیر کلامی.این همه چیزی است که برای نشان دادن مهم بودن فرد مقابل لازم است.سپس وقتی صحبت می کنید ، توصیه نکنید مگر اینکه از شما خواسته شود. گوش دادن نشان می دهد شما خیلی بیشتر از صحبت کردن خودتان  به حرف های طرف مقابل  اهمیت می دهید ، زیرا وقتی در بیشتر موارد مشاوره می دهید مکالمه راجع به خودتان انجام می دهید نه آنها.

باور نمی کنید؟ “این چیزی است که من می خواهم انجام دهم …” در مورد کیست: شما یا شخص دیگر؟فقط زمانی صحبت می کنید که حرف مهمی برای گفتن دارید – و همیشه مهم را به عنوان آنچه برای شخص مقابل مهم است تعریف کنید نه برای شما. شنوایی انتخابی را تمرین نکنید. ، بعضی از افراد – به شما تضمین می کنم که چند مورد از این قبیل را می دانید – از شنیدن سخنان افرادی که احساس می کنند به نوعی زیر آنها قرار دارند ، عاجز هستند.

مطمئناً ، شما با آنها صحبت می کنید ، اما آن درخت خاص در حال سقوط در جنگل صدایی ایجاد نمی کند ، زیرا کسی در واقع گوش نمی دهد.افراد کاریزماتیک باورنکردنی از نزدیک هر کس را گوش می دهند و باعث می شوند که همه ما فارغ از موقعیت و موقعیت اجتماعی یا “سطح” خود احساس مشترکی با آنها داشته باشیم.

چون ما این کار را می کنیم

  1. بازی با گوشی را کنار بگذارید :

واتساب و تلگرام  خود را چک نکنید به لب تاب  خود نگاه نکنید. حتی برای لحظه ای روی چیز دیگری تمرکز نکنید.اگر مشغول ارتباط با وسایل خود باشید ، هرگز نمی توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.به هدیه توجه کامل بدهید. این هدیه ای است که تعداد کمی از مردم می دهند. این هدیه به تنهایی باعث می شود دیگران بخواهند در اطراف شما باشند و از شما یاد کنند

3- هدیه دادن : پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : به يكديگر هديه دهيد، تا نسبت به همديگر با محبت شويد. به يكديگر هديه دهيد؛ زيرا هديه كينه ها را مى برد. (  الكافي : ۵/۱۴۴/۱۴ )

هدیه  تنها راه برقراری ارتباط و رابطه واقعی است.حتی در بخشی و حتی برای لحظه ای به آنچه می توانید از طرف مقابل خود خارج شوید تمرکز کنید و نشان دهید که تنها شخصی که واقعاً مهم است شما هستید.فقط بده قابل توجه باشد. نگران این نباشید که آیا روزی دریافت خواهید کرد یا خیر.

  1. خودرأی: امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند : خودرأی مباش که هر که خودرأی باشد هلاک می‌گردد.

خودرأی مباش که هر که خودرأی باشد هلاک می‌گردد.حسادت و خود پسندي و فخر فروشي، آفت دين هستند.

لقمان حکیم می فرمایند :اى پسرم! متكبّرانه روى زمين راه نرو؛ زيرا زمين را نمى‏ توانى بشكافى و به بلنداى كوه‏ها نمى‏ رسى .

حضرت سيدالشهدا عليه السلام می فرمایند :دو چيز مردم را هلاك و بيچاره گردانده است: يكي ترس از اين كه مبادا در آينده فقير و نيازمند ديگران گردند. و ديگري فخر كردن و مباهات بر ديگران است.

امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند :خودرأی مباش که هر که خودرأی باشد هلاک می‌گردد.

امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند :گناهی که اندوهگینت سازد، نزد خدا بهتر از کاری است که به خود پسندی گرفتارت سازد.

امام هادي عليه السلام می فرمایند :خودپسندی مانع تحصیل علم است و انسان را به سوی نادانی و خواری می‌کشاند.

امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند :هرکس خودبین باشد خشم کننده بر او بسیار شود و صدقه داروئی است سودمند و شفادهنده و کردار بندگان در دنیایشان؛ در آخرت جلو چشمهایشان است

لقمان حکیم می فرمایند :اى پسرم! از زورگويى و تكبّر و تفاخر بپرهيز، و گرنه ، با ابليس در خانه‏ اش همسايگى كن ! … اى پسركم ! بدان كه هر كس با ابليس همسايگى كند، همانا در سراى خوارى و پستى قرار مى‏ گيرد كه در آن ، مرگ و زندگى نيست .

امام هادي عليه السلام می فرمایند :هر كه از خود راضي باشد بدگويان او زياد خواهند شد.

لقمان حکیم می فرمایند :اى پسرم! واى بر كسى كه زور گويد و تكبّر ورزد! چگونه خود را بزرگ مى‏شمارد كسى كه از گل آفريده شده و به گِل باز مى‏گردد و نمى‏داند به كجا خواهد رفت؟! يا به بهشت [مى‏رود] ، كه در اين صورت ، رستگار است ؛ يا به جهنّم ، كه در اين صورت ، آشكارا زيان كرده و بدبخت شده است

امام رضا عليه السلام می فرمایند :آنکه خودرأی باشد خود را به هلاکت افکنده است

امام هادي عليه السلام می فرمایند :هر که از خود راضی باشد، خشم گیران بر او زیاد خواهند بود

امام جعفر صادق عليه السلام می فرمایند :در آن‌چه خداوند به حضرت داوود – عليه السلام – وحي كرده، آمده است: اي داوود، همان طوري كه نزديك‌ترين مردم به من انسان‌هاي متواضع هستند، دورترين مردم از من نيز انسان‌هاي متكبر هستند.

امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند :تواضع و فروتني مقام و منزلت انسان را رفيع کرده و تكبر و خودخواهي مقام او را پايين مي‌آورد.

5.… از آنجا که می دانید افراد دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

شما از قبل می دانید چه می دانید. شما نظرات خود را می دانید. شما دیدگاه و دیدگاه خود را می دانید.این چیزها مهم نیستند ، زیرا در حال حاضر متعلق به شماست. نمی توانید چیزی از خود یاد بگیرید.اما شما نمی دانید که دیگران چه می دانند و همه ، صرف نظر از اینکه چه کسی هستند ، چیزهایی را می دانند که شما نمی دانید.این امر به طور خودکار اهمیت آنها را بسیار بیشتر از ما می کند زیرا آنها افرادی هستند که می توانیم از آنها یاد بگیریم.

  1. مَن لَم يَشكُرِ المُنعِمَ مِنَ المَخلوقينَ ، لَم يَشكُرِ اللّه َ عَزَّ و جلَّ . : هركه در قبال خوبى مردم تشكر نكند ، از خداوند عزّ و جلّ هم تشكّر نكرده است .

 

. به مردم بگویید که چه کاری خوب انجام داده اند.صبر کنید ، شما می گویید که نمی دانید آنها چه کاری انجام داده اند؟ .مردم نه تنها از ستایش شما قدردانی می کنند ، بلکه از این واقعیت که شما به اندازه کافی برای توجه به آنچه انجام می دهند اهمیت می دهند. و آنها احساس می کنند که کمی پیشرفت کرده اند – و بسیار مهم تر.

7- سخن زیبا : امیرالمؤمنین عليه السلام می‌فرمایند:سخن زيبا، نشانه فراوانی عقل است.

سخن گفتن بهترین وسیله تعامل بین انسانها است و به وسیله زبان است که انسان تعلیم و تعلم  را انجام داده و افهام و تفهیم می کنند.  اما انسان حق ندارد هر چه به زبانش آید بگوید بلکه در گفتار و سخنان خود باید مسائل اخلاقی را رعایت نماید. همچنین انسان از سخنان لهو و بی ثمر و از پر گویی اجتناب کند. زبان و قدرت سخن گفتن نعمتی است که باید در راه احقاق حق و تربیت انسان به کار برده شود و از سخنانی که به جامعه و اطرافیان ضربه می زند خود داری شود. در اینجا احادیثی درباره سخن گفتن جمع آوری شده است. کلماتی که استفاده می کنید روی نگرش دیگران تأثیر می گذارد – و بر شما تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال ، شما مجبور نیستید به یک جلسه بروید. شما باید به ملاقات با افراد دیگر بروید. نیازی نیست که یک ارائه برای مشتری جدید ایجاد کنید. شما باید چیزهای جالب را با دیگران به اشتراک بگذارید. نیازی نیست که به باشگاه بروید. شما باید تمرین کنید و سلامتی و تناسب اندام خود را بهبود ببخشید.نیازی به مصاحبه با نامزدهای شغلی نیست. شما می توانید یک فرد عالی را برای پیوستن به تیم خود انتخاب کنید.همه ما می خواهیم با افراد شاد ، مشتاق و راضی ارتباط برقرار کنیم. روشی که شما در پیش می گیرید و کلماتی که انتخاب می کنید می تواند به دیگران کمک کند تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند – و همچنین احساس بهتری نسبت به خودتان ایجاد کند.

  1. درباره دیگران غیبت نکنید …

مسلماً همه ما دوست داریم کمی شایعات را بشنویم. همه ما دوست داریم کمی آلودگی بشنویم.مسئله این است که ، ما لزوماً افرادی را که آن خاک را می پزند دوست نداریم – و قطعاً هم احترام نمی گذاریم.به افراد دیگر نخندید. وقتی این کار را می کنید ، افراد اطراف شما تعجب می کنند که آیا بعضی اوقات به آنها می خندید؟

امام على علیه السلام :شنونده غیبت، مانند غیبت کننده است. وظیفه فرد در جمع غیبت کننده

پیامبر صلى الله علیه و آله وسلم:اگر در میان جمعى بودى و از کسى غیبت شد، او را یارى کن و آن جمع را از غیبت کردن بازدار و از میان شان برخیز و برو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *